פעילות תשע"ב

ביקור בחצרים

מסיירים בבסיסי חיל האוויר חברי מועצת תלמידים וקבוצת העיתונאים הצעירים, עם המנחות טובה ואביטל יצאו בתאריך ה-5.3.2012 לסיור בבסיסי צה"ל במטרה לחלק את משלוחי המנות שאספו כל תלמידי בית- הספר לחיילים.
 
הסיור החל בביקור בבסיס ההדרכה של הכלבייה בחצור,שם זכו התלמידים לראות מופע מרהיב של הכלבים בפעולה עם מאמניהם. בהמשך ביקרו בטייסת של חיל האוויר, שם קיבל את פניהם בברכה המפקד שהסביר על הבסיס, על כלי הטיס והטייסים. תלמיד אחד אף זכה ללבוש את חליפת הטייסים. בהמשך ביקרה הקבוצה בבסיס ביסל"ח 314, שם קיבל את פניהם מפקד הבסיס שהסביר על הבסיס, הסגל וסדר היום. הוא סיפר שבסיס זה בעבר היה מוקם באזור ראש העין בגבעות של מגדל צדק.
 
הבסיס התפנה לאזור הדרום לטובת פיתוח ובניה באזור ראש העין. מפקד הבסיס העניק לביה"ס תעודת הוקרה . התלמידים סיפרו לחיילים על בית הספר ועל העשייה האקולוגית והחברתית והקשר בין הקיימות לנתינת משלוחי המנות. התלמידים יחד עם החיילים והחיילות שנמצאים בקורס מפקדים שרו ורקדו לצלילי מחרוזת שירים לחג פורים ומאד בהמשך התלמידים צפו בתערוכת נשקים עם הסבר, אכלו ארוחת צהרים טעימה והמשיכו לביקור במוזיאון חיל האוויר שם התרשמו ממגוון כלי טייס והמכשור המיוחד. הם צפו בתוך מטוס על כל כלי הטייס של הצבא ועל מורשת הקרב של חיל האוויר.
 
היה סיור מרגש ומהנה במיוחד. אנו מודים למר ראובן בשארי מהוועד למען החייל שארגן את הסיור המעניין ודאג להזמיננו וכן לכיבוד הטעים שחילק לנו במהלך הנסיעה לבסיסים.
קראו עוד

משלוח מנות לחיילים - הוועד למען החייל

משלוחי מנות לחיילי צה"ל אחת המצוות הנהוגות בחג פורים היא משלוח מנות "עֹשִׂים אֵת יוֹם אַרְבָּעָה עָשָׂר לְחֹדֶשׁ אֲדָר שִׂמְחָה וּמִשְׁתֶּה וְיוֹם טוֹב וּמִשְׁלֹחַ מָנוֹת אִישׁ לְרֵעֵהוּ". מצווה זו מעצימה את האחווה והרעות בעם ישראל בין איש לרעהו. קהילת "אפק", בית ספר אקולוגי ניסויי, מאמינה שכל עוד ביכולתנו לתת עלינו לעשות זאת, בנדיבות ובאהבה גדולה.
 
גם השנה נרתם בית הספר למבצע הכנת משלוח מנות לחג פורים לחיילים ביחידות צה"ל. בקשנו ועודדנו את התלמידים להכין חבילה סגורה ועטופה היטב עם ברכה לחיילים שיקבלו אותה. התלמידים הכינו משלוחים שכללו: מוצרי היגיינה, ביגוד מחמם, דברי מתיקה, מוצרי שתייה, אבקת מרק ועוד. חלק מהחבילות חולקו בסיור שערכה חברת הילדים בבסיסי חיל האוויר בדרום הארץ, וחלק אחר נשלח לבסיסים נוספים. משלוחי המנות התקבלו בשמחה רבה אצל החיילים השומרים עלינו בכל מקום ומגנים על ארצנו.
 
חלף כחודש מאז נשלחו משלוחי המנות והיום תלמידים רבים מקבלים מכתבי תודה מחילים שקיבלו את משלוחי המנות. אנו מודים על שיתוף הפעולה המלא של כל אחד ואחת מתלמידי בית הספר שנרתמו למבצע חשוב זה. "כל המרבה לשלוח לרעים הרי זה משובח" (הרמב"ם הלכות מגילה ב, טו)
קראו עוד

תורמים למען משפחות נזקקות בעיר

חנוכה - למען משפחות עירנו ההתנדבות בקהילה היא אורח חיים בבית ספר "אפק". השנה החלטנו במועצת תלמידים לתת למשפחות עירנו. פרסמנו לכל קהילת בית הספר שאנו מבקשים מהם להירתם למבצע שיתמקד באיסוף מוצרים בסיסים לחג שיאפשרו למשפחות לחגוג אותו. ביקשנו מהתלמידים להביא: שמן, קמח, סוכר, נרות, סביבונים וחנוכיות.
 
כל המוצרים הועברו לידי משפחות בעיר ראש העין כדי לסייע להם לחגוג את החג. קהילת בית הספר לקחה חלק במבצע תרמה ביד רחבה. במהרה נאספו כמויות רבות של המוצרים. כל המוצרים נארזו בארגזים והועברו ליושבת ראש ארגון המתנדבים בראש העין שדאגה להעביר אותם לקהל היעד. תלמידים ומשפחות רבות בחרו להוסיף כרטיסי ברכה למוצרים. כל הכבוד לחברי מועצת התלמידים שעודדו וארגנו את המבצע בזמן קצר. תודה לכל התלמידים ומשפחותיהם שפתחו את ליבם ותרמו בנדיבות.
קראו עוד
חזרה למעלה