פעילויות תשע"ו

ביקור נציגת עמותת ציימס

בית ספר "אפק " שומר על קשר עם אגודת ציי'מס חברי קבוצת קשרי קהילה שומרים על קשר עם עמותת ציי'מס זוהי השנה החמישית ברציפות. חבריי הקבוצה נפגשו עם הגב' שאנה מהעמותה ביום שני 23.11.15 ושמעו ממנה על האנשים שמגיעים לאגודה, על מטרות האגודה ועל הפעילויות שלה. השנה הצטרפה למפגש משתקמת שסיפרה לילדים על המפעל.
 
היא שמחה והתרגשה להיות בבית הספר ולראות את התלמידים בפעילות. בתחילת המפגש הסבירה הגב' שאנה את משמעות שם האגודה, צ'יימס פירושו בלועזית פעמוני רוח. אגודת צ'יימס פועלת בכל העולם. היא ארגון ללא מטרות רווח שפועל למען אנשים עם צרכים מיוחדים, שיפור איכות חייהם ושיתופם המלא בקהילה. בראש העין ישנו מפעל מיוחד הדואג לתעסוקה לאנשים עם מוגבלויות. האגודה דואגת למשתקמים כדי לחזק אותם מבחינה רגשית וחברתית, מוציאה אותם מהבית למסגרת שבה ירגישו שהם משמעותיים ותורמים לחברה. האגודה נותנת מענה לאנשים מכל המגזרים וכולם עובדים בשיתוף יחד- ערבים הגב' שאנה איפשרה לילדים לשאול שאלות והשיבה להם בכבוד ובענייניות.
 
לשאלה האם העובדים מקבלים שכר עבור עבודתם ענתה שאנה שרוב העובדים עושים זאת בהתנדבות מתוך אמונה באדם עם הצרכים המיוחדים, שיש לו את הזכות והיכולת לחיות חיים של כבוד ועצמאות תוך מיצוי הפוטנציאל הטמון בו. בסיום ההרצאה, ספרה הגב' שאנה על חבילות השי שהכינה האגודה לקראת חג החנוכה. תלמידי אפק יוכלו את חבילות השי והכסף יועבר לאגודה שתמשיך לפעול למען אוכלוסיית האנשים שמועסקים באגודה, שיקומם ושילובם המיטבי בחברה.
קראו עוד

משלוח מנות לחיילים

משלוחי מנות לחיילי צה"ל תשע"ו נתינה ונדיבות הם ערכים מרכזיים אליהם מחנך "אפק"- בית ספר ניסויי לקיימות, בנתינה יש הענקה המלווה בתחושת נפלאה. הנותן לאחר- מקבל יותר! בפתחו של חג פורים עומדת מצוות משלוח מנות "עֹשִׂים אֵת יוֹם אַרְבָּעָה עָשָׂר לְחֹדֶשׁ אֲדָר שִׂמְחָה וּמִשְׁתֶּה וְיוֹם טוֹב וּמִשְׁלֹחַ מָנוֹת אִישׁ לְרֵעֵהוּ". מצווה זו מעצימה את האחווה והרעות בעם ישראל.
 
כמו בכל השנה נרתם בית ספרנו למבצע הכנת משלוח מנות לחג פורים למען חיילנו ביחידות צה"ל. חברי קשרי קהילה ביקשו ועודדו את התלמידים להכין חבילה סגורה ועטופה היטב עם ברכה לחיילים שיקבלו אותה. התלמידים הכינו משלוחים שכללו: מוצרי היגיינה, ביגוד מחמם, דברי מתיקה, מוצרי שתייה, אבקת מרק ועוד. משלוחי המנות התקבלו בשמחה רבה אצל החיילים השומרים עלינו בכל מקום ומגנים על ארצנו. מאז נשלחו משלוחי המנות תלמידים מקבלים מכתבי תודה מחילים שקיבלו את משלוחי המנות המושקעים. אנו מודים על שיתוף הפעולה המלא של כל אחד ואחת מתלמידי בית הספר שנרתמו למבצע חשוב זה.
 
"כל המרבה לשלוח לרעים הרי זה משובח" (הרמב"ם הלכות מגילה ב, ט"ו)
קראו עוד

קמחא דה פסחא

ב"אפק" פותחים את הלב במבצע "קמחא דה פסחא" בשבוע האחרון כל הנכנס לבית הספר התפעל מערמות המוצרים שהביאו התלמידים. קהילת אפק פועלת לחיזוק הקשרים עם מגוון של קהילות מקומיות ולנתינה רבה ככל האפשר.
 
לקראת חג הפסח משפחת "אפק" פתחה את ליבה למצוות הנתינה ובמשך שבועיים תלמידים רבים הביאו מהבית מוצרי מזון בסיסים כשרים לחג כתרומה למשפחות מראש העין שיוכלו לחגוג את הפסח סביב שולחן החג. כל שכבת גיל הביאה מוצר אחר כדי להכין סל מצרכים שיסייע לחגוג את ליל הסדר. (אורז, שמן, סוכר, חבילות תה וקפה ועוד...)
 
המוצרים הועברו לעמותת קס"ם הפועלת למען משפחות בערינו. תודה רבה מכל הלב לכל התלמידים והתלמידות היקרים וההורים על שיתוף הפעולה למבצע חשוב זה. בברכת חג פסח שמח לכל התלמידים ומשפחותיהם מחברי קשרי קהילה.

מפגש עם מר יוסי הורביץ מנהל עמותת קסם

מפגש של עם מר יוסי הורביץ, מנהל עמותת קס"ם ביום שני ה-14.3.2016 נפגשו קבוצות "נאמני בריאות" ו"קשרי הקהילה" עם מר יוסי הורביץ, מנהל עמותת קס"ם, שהגיע לספר על פעילותו בעמותה שהקים לפני 13 שנים, בפברואר 2003, יחד עם חבריו, במטרה לעזור למשפחות בעלות קשיים כלכליים בראש-העין..
קראו עוד
חזרה למעלה