פעילות תשע"ז

משלוח מנות לחיילים

משלוחי מנות לחיילי צה"ל תשע"ז נתינה ונדיבות הם ערכים מרכזיים אליהם מחנך "אפק"- בית ספר ניסויי לקיימות, בנתינה יש הענקה המלווה בתחושת נפלאה. הנותן לאחר- מקבל יותר! בפתחו של חג פורים עומדת מצוות משלוח מנות "עֹשִׂים אֵת יוֹם אַרְבָּעָה עָשָׂר לְחֹדֶשׁ אֲדָר שִׂמְחָה וּמִשְׁתֶּה וְיוֹם טוֹב וּמִשְׁלֹחַ מָנוֹת אִישׁ לְרֵעֵהוּ".
 
מצווה זו מעצימה את האחווה והרעות בעם ישראל. כמו בכל השנה נרתם בית ספרנו למבצע הכנת משלוח מנות לחג פורים למען חיילנו ביחידות צה"ל. חברי קבוצת קשרי קהילה ביקשו ועודדו את התלמידים להכין חבילה סגורה ועטופה היטב עם ברכה לחיילים. התלמידים הכינו משלוחים רבים ומפנקים שכללו: מוצרי היגיינה, ביגוד מחמם, דברי מתיקה, מוצרי שתייה, אבקת מרק ועוד. ביום שלישי ה7.3.2017 הגיעו מתנדבי הועד למען החייל עם חיילים מיחידת פיקוד העורף אותה העיר ראש העין מאמצת עם משאית גדולה לאיסוף החבילות.
 
משלוחי המנות התקבלו בשמחה רבה אצל החיילים השומרים עלינו בכל מקום ומגנים על ארצנו. "כל המרבה לשלוח לרעים הרי זה משובח" (הרמב"ם הלכות מגילה ב, ט"ו)
קראו עוד

לקראת חנוכה - פותחים את הלב למען הקהילה המקומית

גם בחנוכה פותחים את הלב לקהילה העירונית השנה, לקראת חג החנוכה קבוצת קשרי קהילה יזמה מבצע שכולו נתינה ועשייה למען טובת הקהילה העירונית. תלמידי בית הספר ומשפחותיהם תרמו מצרכים לחג כמו: בקבוק שמן, חבילת סוכר, קמח או /ו חבילת נרות לחנוכה כדי לשמח ולעזור למשפחות לקיים את מצוות ומנהגי החג. התלמידים הביאו מצרכים רבים וביום שישי כ"ג בכסלו ה23.12.2016 הגיע מתנדב מעמותת קס"ם לאסוף ולהעביר את המצרכים עבור משפחות מהעיר. כל הכבוד ותודה רבה לקהילת אפק על שיתוף הפעולה והנתינה. (אדם שמדליק נר מנר, הנר דולק וחברו אינו חסר" (מן המקורות". חג חנוכה שמח ומאיר מחברי קשרי קהילה.
חזרה למעלה