ביקורים בבית הספר תשס"ז

ביקור השר להגנת הסביבה מר גדעון עזרא תשסז

השר להגנת הסביבה, מר גדעון עזרא, ביקר ביום הראשון ללימודים בבית הספר.
 
את השר ליווה ראש העיר ונציגי עירייה ומפקחים ממשרד החינוך. הביקור התחיל בטקס של תזמורת החליליות של ביה"ס, בסיומו ברכה את השר והאורחים מנהלת ביה"ס. השר סייר במבנה הפנימי של ביה"ס והתרשם מתערוכת הצילום, מוזיאון מורשת תימן ואמנות סביבתית. בהמשך סייר השר בחצר ביה"ס והאזין להסברים של התלמידים אודות האמנות הסביבתית, פינת החי, תוכנית הגלוב, שלולית החורף הבוסתן ועוד.
 
את הביקור הנחו קבוצת תלמידי ביה"ס וקבוצת בוגרים מכיתות ז' עד י'. התלמידים תארו את ההשפעה של הלמידה על אורח חייהם ועל בני משפחתם. כמו כן ציינו התלמידים בגאווה את העובדה שהיום בבתים רבים ממחזרים וממינים את הפסולת. התלמידים הבוגרים סיפרו על חברותם בארגונים ירוקים ובקבוצות הפועלות למען החברה, והביעו תקווה שההשפעה על כלל האוכלוסייה תגדל וירבו האזרחים שאכפת להם מהסביבה האנושית והפיזית.
 
השר התרשם מהעשייה הענפה המתרחשת בביה"ס ומהידע הרב של הלומדים.
קראו עוד

ביקור מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה תשס"ז

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה מבקר ב"אפק" ביום שני 16.12.06 ביקרו מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, מר שי אביטל, ונציגי המשרד הגב' בן יהודה, הגב' רפיד, הגב' לינדר ב"אפק", בית-ספר אקולוגי ניסויי.
 
בביקור השתתפו גם נציגי הרשות מר משה סיני, ראש העיר, מר אבי קמינסקי, יו"ר אגף החינוך והגב' אירית נתן, מנכ"לית העירייה, ונציגת משה"ח המפקחת הגב' נורית בר יוסף. הגב' דפנה רודיק, מנהלת בית-הספר, הנחתה את הביקור ביחד עם המורות יהודית, גולדי ואיריס, וקבוצת תלמידי כיתות ג'-ו'.
 
הביקור נפתח לצלילי תזמורת החליליות של ביה"ס אשר ניגנה מגוון יצירות בניצוחה של המורה דבורה. בהמשך התארחו המבקרים בתערוכת הצילום "חוק השימור" בה מוצגים תוצרי שיעורי הצילום של תלמידי כיתות ג' בהנחייתה של הצלמת רמה. המבקרים הביעו התפעלותם למראה יצירותיהם הייחודיות של התלמידים שהתמקדו בהצגת בקבוקים במגוון דרכים.
 
בהמשך הסביר איילון מהי קיימות? ואיך בית-הספר פועל כבית-ספר מקיים בתחומי צמצום המשאבים, ידע וקהילה. התלמידים הדגימו מגוון של פעילויות בשלושת התחומים: אלה תארה את מחזור פריטי פיקדון, מחזור לחם וירקות, חסכון במים חשמל, נייר, איסוף סוללות ועוד.
 
יהונתן תאר את מגוון הנושאים הנלמדים בשעת "בוקר אקולוגי" כגון: שטחים פתוחים, פסולת מוצקה ועוד. בתחום הקהילה תארו התלמידות מאיה, יעל, עינב, רותם, מיכל, בר וים את מגוון הפעילויות המתקיימות עם מגוון של קהילות כגון: תצפיות ספטמבר על נדידת הציפורים, טיולים בשבילי הפריחה, רצפים בדרך הטבע עם ילדי גני הילדים, פעילויות אקולוגית אלו מתקיימות באופן קבוע בבית-הספר והפכו לחלק מהתרבות הבית ספרית; המנכ"ל התרשם ממבנה ביה"ס ומהאסטטיות הרבה ושיבח את המיצגים הסביבתיים העשויים מחומרים ממוחזרים הנמצאים בבית-הספר ובחצר.
 
מר אביטל התפעל מסביבת בעלי החיים ומהעובדה שתלמידי ביה"ס דואגים לאחזקה השוטפת של הסביבה על כל המשתמע מכך. עוד הוסיף המנכל והחמיא לתלמידים על האחריות הרבה שהם מגלים גם בימי חג, שבת וחופשות וכאות הוקרה הצהיר על שי ממשקו הפרטי – טליה לפינת החי. בסיום הביקור ברך המנכ"ל על הפעילות האקולוגית הענפה המתקיימת בבית-הספר והביע תקווה לשיתוף פעולה בנושאים סביבתיים עם אוכלוסיות נוספות באזור.
קראו עוד

תיעוד ביקורים

* ביקור של השר להגנת הסביבה, מר גדעון עזרא ומנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, מר שי אביטל
בביה"ס.
* ביקור של נציגי שגרירות ארה"ב בישראל בביה"ס.
* ביקור המפקח על תכנית ה"גלוב" – מר פריד חמדן
* ביקור מנהלת גף ניסוי – הגב' גנית וינשטיין
* ביקור מנהלי בתי-הספר בראש-העין ונציגי מחלקת החינוך בעירייה
* ביקור המפקח על פינות חי, מר בנצי דבש
* ביקור מנהלים וצוותי הוראה של בתי-ספר מאזור נתניה בליווי המפקחת הכוללת
* ביקור מנהלים וצוותי הוראה במסגרת קורס שואפי ניסוי, מחוז חיפה
* ביקור נציגי תחרות "קריה יפה"
* יצירת קשר עם חברת "אביב" בראש-העין לקראת שותפות עתידית.