מפגש עם מר יוסי הורביץ מנהל עמותת קסם

מפגש של עם מר יוסי הורביץ, מנהל עמותת קס"ם ביום שני ה-14.3.2016 נפגשו קבוצות "נאמני בריאות" ו"קשרי הקהילה" עם מר יוסי הורביץ, מנהל עמותת קס"ם, שהגיע לספר על פעילותו בעמותה שהקים לפני 13 שנים, בפברואר 2003, יחד עם חבריו, במטרה לעזור למשפחות בעלות קשיים כלכליים בראש-העין..
 
מר יוסי הורביץ סיפר סיפורים על משפחות מרובות ילדים שנקלעו למצוקה כלכלית ועל הדרכים בהן עמותת קס"ם (הקרן לסיוע למשפחות) מתגייסת לעזור להן. הוא סיפר על מכולת שנמצאת בגבעת טל שמספקת דברי מזון ומצרכים נוספים במחירים נמוכים לטובת אותן משפחות. בנוסף, סיפר על הקשר שבין אגף הרווחה והעמותה, על הכנת חבילות השי שהכנסתן היא תרומה ישירה למשפחות ועוד. מר הורביץ סיפר כי בעמותה עובדים רק מתנדבים שאכפת להם ורוצים לתרום ולסייע לאחרים. בדבריו, ציין כי הנתינה מעניקה תחושת סיפוק נפלאה.. בין הדוגמאות עליהן סיפר, התרשמנו מאד מסיפורו האישי, כאשר היה ילד בכיתה ה' ובדרך הביתה, ראה אישה מבוגרת עם סלים כבדים ולמרות שמיהר הביתה, החליט לעזור לה מבלי שביקשה.
 
יוסי זוכר עד היום את תחושת הסיפוק העצמי וההרגשה הטובה שהייתה לו לאחר המעשה.. לסיכום, חזר יוסי ואמר שמשמעות המילה לתת היא שוות ערך למילה לקבל, כי כל הנותן מקבל בחזרה. "כל אחד מאיתנו יכול כל יום, במעשה קטן, לעשות למען האחר ללא ציפייה לקבל תמורה. הנתינה באה מאהבה אמיתית ובכל נתינה יש ויתור על משהו למען האחר..
 
אנחנו, תלמידי קבוצות המנהיגות האזנו קשב רב לדבריו של מר הורביץ והתרגשנו מהסיפורים. אנו שמחים שהייתה לנו הזכות הנפלאה להאזין למנהיג שמאמין ומיישם את ערך הנתינה