וועדת החינוך של הכנסת מלגה אלונה ורדי

אפק" בועדת החינוך של הכנסת ביום איכות הסביבה בכנסת חולקו בועדת החינוך של הכנסת מלגות על שם אלונה ורדי ז"ל. הטקס התקיים בהנחייתו ובחסותו של חבר הכנסת מיכאל מלכיאור. כמו כן נכחו חברי הכנסת דב חנין וחנא סווד. בטקס השתתפו ארגון שתיל, הקרן החדשה, הקרן לסביבה ירוקה, מרכז השל, הרשת הירוקה, משפחתה של אלונה ז"ל ואורחים נכבדים.
 
כל המברכים תארו את אלונה כדמות מפתח בתנועה הסביבתית בישראל. אלונה הייתה המייסדת והמרכזת של פרויקט סביבה וחברה ב'שתיל', שותפה להקמת ארגון "ידידי טיבט בישראל" וניהולו עד יום מותה. בבסיס פעילותה של אלונה עמדה תפיסת היסוד כי בחברה דמוקרטית לציבור יש זכות להשתתף ולהיאבק על סביבתו. "מלגת אלונה ורדי" מיועדת לקדם עשייה על פי עקרונות הצדק הסביבתי וכזו המקדמת אזרחות פעילה.
 
הגב' גולדי לב, המורה למדע וטכנולוגיה ב"אפק", בית ספר אקולוגי ניסויי, זכתה לקבל פרס הערכה על פיתוח תודעה חברתית, סביבתית וביקורתית על פעילות אקטיביסטית שיוצאת מכותלי בי"ס ומשפיעה על קהילתה ועל הגברת ההבנה והפעולה למען צדק סביבתי וחברתי. עשרים תלמידים ייצגו את בית הספר בוועדה, חלקם פעילים בתחום הסביבה וחלקם חברים בתזמורת חליליות של בית הספר. התזמורת הנעימה את זמנם של אורחי הועדה בנגינה של היצירות "אגם הברבורים" ציקובסקי, מרש מתוך האופרה "אאידה" של ורדי ומחרוזת שירי ירושלים וזכתה לשבחים רבים ולמחיאות כפיים סוערות. ח"כ מלכיאור הודה לתזמורת במיוחד וציין ש"המוסיקה גורמת הרבה עונג".
 
עוד הוסיף ח"כ מלכיאור שהשכר הכי גדול של כל השותפים לאירוע זה הוא העשייה למען הקהילה, ההצלחה להגביר את המודעות ולהטיב עם הסביבה. לדבריו מצווה גוררת מצווה ובזכות כולם יתרחב מעגל הפעילים. הרב מלכיאור סיים את דבריו בברכה לתלמידים כשהוא קורא להם להוביל את השדולה הירוקה העתידית בכנסת. התלמידים זכו לסייר בכנסת, לשבת במליאת הכנסת, להאזין להסברים אודות יצירתו של שאגל, להתבונן במגילת העצמאות ועוד.
1...0
חזרה למעלה