בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

טיול מוסיקלי בשביל הפריחה תשס"ט

מדי שנה לקראת ט"ו בשבט מוזמנים תושבי ראש-העין לסיור המסורתי בשביל הפריחה ביער הקהילתי ראש-העין, אשר לאורכו ניתן למצוא את היפים שבפרחי ארצנו, כך היה גם השנה בט"ו בשבט תשס"ח.
 
המטיילים שמחו לפגוש לאורך השביל את תלמידי "אפק", בית-ספר אקולוגי ניסויי. בין מדריכי "אפק" ניתן היה למצוא מדריכים מנגנים, מדריכים אשר ניגנו בחליליות שירי ארץ ישראל ולאחר מכן הדריכו את המטיילים בנושאים הקשורים לצמחי העונה, והפליאו בסיפורי אגדות. המטיילים הופתעו לטובה מההסבר המדעי המעמיק של התלמידים הצעירים.
 
מיתר ושחף, שניים מהמדריכים הצעירים, סיפרו בחיוך כי ההדרכה הייתה מהנה אך ההכנות אליה לא פחות. "בקרנו פעמיים ביער כדי להתכונן לקראת ההדרכה, נדהמנו לגלות את ההבדלים בפריחה בין הסיור הראשון לשני, בסיור הראשון היו רק נרקיסים שנעלמו עד לביקור השני אבל אז נוספו כלניות לבנות ואדומות, איריס ארץ ישראלי, לופית מצויה ועוד.
 
השניים מודים שהתרגשו במיוחד להדריך את ראש העיר אשר ברך אותם במילים חמות. יובל מרום, מדריכה מכיתה ד' מסכמת את החוויה ואומרת "זה היה מאוד מעייף לעמוד 6 שעות על הרגלים אבל הייתי מוכנה לעמוד אפילו 10 שעות כדי להדריך.
 
" כל המדריכים התנדבו למשימה וגילו אחריות רבה בהכנות לאירוע, הם קיימו מפגשים רבים עם המורה גולדי לב אשר סייעה בידם בתהליך. הטיול בשביל הפריחה הוכיח כי עירנו נתברכה בסביבות טבע נפלאות ובילדים הלוקחים אחריות מלאה ושותפים לפעילויות קהילתיות.
 
 
1...9 >>
חזרה למעלה