בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

טיול מוסיקלי בשביל הפריחה תשע"ו

יער ראש העין – טו בשבט תשע"ו ביום שישי, ה- 22/1/16, הגיעו תושבים רבים לטיול ביער קהילתי ראש העין. לאורך השביל היו תחנות מעניינות שהופעלו על ידי קק"ל, הספרייה העירונית וע"י תלמידי בעיר "אפק".
 
תלמידי בית הספר "אפק" הדריכו, הפעילו ושיתפו את המבקרים במגוון נושאים וסוגיות: יער הקהילתי בראש העין, תיארו את חשיבותו כשטח פתוח ואת ערכי הטבע שבו. כמו כן, הציגו בפני המבקרים את האמנה לשימור ולטיפוח היער הקהילתי ואפשרו לקהילה לקחת אחריות על היער ולחתום על האמנה. המדריכים חשפו את המבקרים לנושא הפסולת והדגישו את חשיבות תהליך הפרדת הפסולת לשני זרמים תוך הדגמה והצגת הפחים החומים.
 
 בנוסף הדריכו התלמידים בנושא מגוון המינים וקיימות באמצעות משחקים. המדריכים הפעילו סדנאות יצירה, בדגש על שמירת הסביבה: סדנת הכנת תחתיות לכוסות מגזעי עץ, סדנת "פקקולים" (חגורה שאליה מושחלים פקקים משומשים כדי להבריג אליהם בקבוקים ריקים).
 
לפקקול משמעות סביבתית וחברתית גדולה שכן הוא מסייע לכל אחד מאיתנו לאסוף בעזרתו בקבוקי פלסטיק ריקים ולהעביר למיכל מחזור ובכך לסייע לנקות את הטבע. סדנת מתקני האכלה לציפורים מאצטרובלים, אשר יסייעו למשוך ולקיים מגוון רחב של בעלי חיים בסביבה. תחנה חדשה הוקדשה לשפני הסלע שהפכו להיות חלק מהנוף המקומי. התלמידים הסבירו על תופעת התרבות שפני הסלע באזור.
 
יחד עם זאת הזהירו מפני את התושבים מפני מגע עם שפנים שנמצא שהם מעבירים את הטפיל "לישמניה" הגורם למחלה המוכרת כ"שושנת יריחו" באמצעות עקיצה של זבוב החול הטפיל מועבר לאדם. חברי קבוצת כתבי השטח סקרו את האירוע. הם ראיינו את המבקרים ושאלו אותם מאיזו נקודת מבט הם מסתכלים על האירוע ביער ראש העין ומה דעתם עליה. הכתבים נפגשו עם תושבי המקום, פעילי סביבה, הורים לתלמידים שהדריכו או נגנו וגם עם בוגרי בית הספר, שבאו מתוך געגוע להיזכר כיצד הם הדריכו ביער בעבר.
 
המרואיינים שמחו מאוד לשתף פעולה ותשובותיהם היו מעניינות מאוד. חלקם ראו את התרומה של האירוע מנקודת מבט של חשיבות שמירה על הטבע, אחרים דברו על הידע בו משתפים התלמידים את הקהילה, המוסיקה הנעימה ששומעים, המגוון של הפעילויות ועוד הכתבים שהתנסו בעשיה עיתונאית משמעותית בשטח נהנו וחזרו מלאי חוויות.
 
בנוסף, הנעימה תזמורת בית הספר את הבאים במנגינות נפלאות בניצוחה של המורה דבורה הירש. בתזמורת לוקחים חלק תלמידים מכיתות ג'-ו' במגוון רחב של כלי נגינה. התלמידים הצלמים הנפלאים הסתובבו בין קהל המבקרים ותיעדו את האירוע במלוא המרץ. יש לציין שכמות המדריכים השנה הכפילה את עצמה משנים עברו, רוח התנדבותית גבוהה עם הרבה רצון לתרום, יחד עם זאת, פרגון, הערכה והתפעלות מכל המבקרים אשר התרשמו מאוד מכל העשייה.
 
זכינו ליום שמשי ונפלא ולשיתוף פעולה מדהים מחברי הקהילה, אשר הציפו את היער השתתפו בפעילויות השונות ונהנו מצלילי התזמורות הנפלאות.
 
 
1...9 >>
חזרה למעלה