יריד מדע וטכנולוגיה תשע"ו

יריד מדע וטכנולוגיה תשע"ו- גולדי לב ביום שישי, 3/6/16 הוזמנו הורי תלמידי כיתות ו' ליריד מדע וטכנולוגיה שהתקיים בבית הספר.
 
בפתיחת היריד הציגה קבוצה של תלמידים את עבודת החקר שעשו בשיתוף עם בה"ס נווה מדבר מהנגב. נושא העבודה היה השפעת עונות השנה על עובי שכבת האירוסולים באטמוספירה בראש העין ובנגב.
 
התלמידים הסבירו מהם אירוסולים ומה חשיבותם לאטמוספירה והציגו את תהליך החקר. בסיכום הציגו התלמידים את המלצותיהם וביקשו מהקהל לאמץ את ההמלצות ולפעול לפיהם.
 
בין ההמלצות הייתה המלצה לכל אדם ואדם לפעול להורדת צריכת החשמל אצלו בבית: לא להשתמש בחשמל בשעות היום, להקפיד על כיבוי אורות בצאתנו מהחדר, לחשוב מתי יש צורך בהפעלת מזגן, להשתמש במאוורר, לאטום את החדר בעת הפעלת מזגן, ללכת לחוגים ברגל, ו/או לרכב על אופניים ועוד המלצות.
 
לאחר מכן הציגה קבוצת תלמידים את התחנה המטאורולוגית הממוחשבת מבוססת Raspberry Pi שבנו השנה. התחנה תאפשר מדידות רצופות לאורך כל השנה ובכל זמן נתון של נתוני משקעים.
 
ובחלק האחרון הציגו התלמידים את תהליך התיכון התעשייתי שאותו ביצעו בקבוצות. תהליך הלמידה היה חוויתי ומהנה והתוצרים היו מעניינים ומיוחדים. בין התוצרים היו יצירת מחק ממחזור הפסולת של המחק, מנכל העירייה מר שלמה שהם, סגנית ראש העיר הגב' סיגל שיימן, מנהלת אגף החינוך- הגב' נגיסט מנגשה, כיבדו את התלמידים והוריהם ביריד.
 
מר שילה החמיא לתלמידים והדגיש בפניהם כמה חשובה החשיבה מחוץ לקופסא. הוא עודד אותם להמשיך ולחשוב באופן יצירתי וליזום. הורי תלמידי כיתות ו', תלמידים מורים ביקרו גם הם ביריד ולמדו על המצאותיהם של חבריהם.
 
הייתה זו הנאה גדולה והעצמה לתלמידי כיתות ו', יישר כח למורה למדע וטכנולגיה – הגב' לב.
1...9 >>