תערוכת "מילים מוארות"

ביום שני, 7.12.11 התקיים טקס פתיחת תערוכת אמנות "מילים מאירות" של מחוז מרכז במשרד החינוך בתל אביב. במלאת 120 שנה לייסוד ועד הלשון העברית הכריז שר החינוך, מר גדעון סער, על שנת הלימודים תשע"א כשנת השפה העברית במערכת החינוך.
 
במסגרת ארועי שנת השפה העברית בחר מחוז מרכז לפתח תערוכה העוסקת בשפה משני היבטים מילים ודימויים חזותיים, תערוכת "מילים מאירות". למבקרים בתערוכה מצפה מסע קסום בין יצירות מופלאות של תלמידים המתארות את המפגש המרתק בין השפה העברית לשפת האמנות. בכניסה לתערוכה ניתן להתבונן בנבחרי ציבור והספרייה האישית שלהם.
 
"אפק", בית ספר אקולוגי ניסויי הוזמן להשתתף ולהציג בתערוכה. תלמידים רבים בבית הספר נרתמו בחדווה לעשייה וכך גם חברי קבוצת "אוצרי אמנות" בהנחייתה של המורה לאמנות, הגב' יהודית יטאח. שעות שיח רבות התנהלו כדי להבהיר, לבחור ולהחליט מה יהיו התוצרים? מה תהיה הדרך? לאחר עבודה רבה שנעשתה בשיתוף פעולה ובלוח זמנים צפוף, עם הרבה מאוד אחריות בנו התלמידים מיצגים מדהימים.
 
בין היצירות המרהיבות נמצא את "שטיח הדברות", שטיח גדול ומרשים מרצועות נייר הארוגות בטכניקה של שתי וערב. על כל רצועה כתוב דבר אחד. היוצרים בחרו לתאר את החשיבות של שיתוף פעולה של מחויבות וכבוד הקיימים בבסיס חברה ראויה.
 
הבחירה בעשרת הדיברות הוסיפה מימד נוסף ליצירה שכן הם מהספר הקדוש ביותר לעם היהודי, ספר התנ"ך. בטקס ייצגו את ביה"ס תלמידות כיתות ו': רותם כהן, רותם לוי וגל פינדר. יצירות התלמידים זכו לשבחים רבים מהמבקרים וביניהם מנהלת מחוז מרכז הגב' סולי נתן, מפקחים ואורחים.
 
הטקס החל בהתכנסות ובדברי ברכה, בהמשך התקיימה הרצאה מרתקת של פרופסור בר אשר, נשיא האקדמיה ללשון עברית, שהדגיש את חשיבותן של מיומנויות הקריאה והכתיבה כבסיס לכל תהליכי ההוראה למידה, ואת חשיבות השמירה של השפה העברית. יישר כח!
1...9