בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

מופע שרים יוצרים לכיתות ב עד ו תשע"ה

שרים יוצרים ביום שני 16.3.2015 כ"ה אדר תשע"ה הופיע הרכב של שלושה אמנים בבית ספרנו במופע שרים יוצרים.
 
ההרכב כלל את יורם רותם - שדרן בתחנת הרדיו של גלי צה"ל ועורך מוסיקאלי, יהודה הגר - מוסיקאי, מעבד ומפיק מופעי מוסיקה שניגן בקלידים ויעקב נווה זמר וגיטריסט.
 
המופע כלל שירים של יוצרים שהשנה מציינים עשור לפטירתם; נעמי שמר, אהוד מנור ועוזי חיטמן ויוצרים נוספים כמו: נתן יונתן ואריק אינשטיין. יורם רותם סיפר על חמשת היוצרים, על עשייתם ותרומתם לזמר העברי, יהודה הגר ויעקב נווה שרו יחד עם קהל התלמידים של בית ספרנו משיריהם של יוצרים אלה. התלמידים שרו בהתלהבות את השירים עם יהודה ויעקב והפגינו יכולת שירה מצוינת שריגשה אפילו את אורחי סל התרבות שנכחו במופע זה והתפלאו מהנאתם, יכולתם הקולית ומשיתוף הפעולה המרשים של תלמידינו בזמן המופע.
 
למחרת המופע כתבה ד"ר טלילה אלירם – אוניברסיטת בר-אילן "היום נכחתי באירוע חינוכי שחימם לי את הלב. פעילות של סל תרבות בבי"ס אפק בראש העין. באולם גדול ישבו תלמידי כיתות ב-ה ושרו! שרו בהתלהבות ועם מחיאות כפיים שירי א"י, שירים של נעמי שמר, עוזי חיטמן, נתן יונתן, אריק איינשטיין.
 
על הבמה צוות מעולה: יורם רותם מספר על היוצרים, כדי שהילדים יכירו את האנשים שמאחורי השירים, שואל שאלות ומעודד את הילדים להשלים שירים אותם מתחיל לשיר בתור דוגמה (והם עושים זאת), יהודה הגר על הקלידים (אורגן ואקורדיון) ויעקב נווה עם הגיטרה על הובלת השירה. היה כל כך מהנה לראות את הילדים שרים.
 
אפילו שיר קשה מבחינה קצבית כמו "אדון שוקו" שכתבו חיה שנהב ויוני רכטר, שכולנו מכירים בביצועו של אריק איינשטיין, הילדים ידעו לשיר בצורה מדויקת. הם הכירו את השירים בזכות עבודת הכנה שעשתה המורה למוזיקה דבורה הירש, שקיבלה מראש את רשימת השירים מהאמנים. זה לא מובן מאליו שמורה למוזיקה תשקיע זמן בהוראת שירי א"י, ודבורה עשתה זאת להפליא. כמובן שברכת יישר כוח מגיעה גם למנהלת ביה"ס דפנה רודיק שמעודדת פעילות זו והייתה מעורבת ונלהבת לאירוע זה.
 
כאשר הצוות החינוכי מבין את חשיבות ההוראה של זמר עברי הוא מעביר זאת לילדים והם נהנים לשיר. בשיחה שניהל יורם עם הילדים לקראת הסיום, הם הביעו את הנאתם מהאירוע, וזהו המשוב החשוב ביותר מקהל כזה של ילדים. יישר כוח ליורם רותם, יהודה הגר ויעקב נווה שטורחים ומשתדלים להנחיל לילדים את השירים והידע על הזמר העברי.
1...0
חזרה למעלה