ביקור דרום אמריקה 20 בנובמבר

ביקור דרום אמריקה באפק ביום ראשון, 20.11.16 הגיעו אנשי חינוך במסגרת השתלמות בינלאומית בנושא "העשרה פדגוגית לאנשי חינוך מקרב עמי מקור אמלט" לבקר באפק בית ספר ניסויי לקיימות. ההשתלמות מתקיימת במרכז ע"ש אהרון עפרי, שלוחת ליבה של הסוכנות הסיוע הלאומית של ישראל -מש''ב במשרד החוץ. במשלחת היו נציגים ממדינות דרום אמריקה: קולומביה, פרגואי, פרו, אקודור, פנאמה, הונדורס, אל סלבדור וגואטמלה. הביקור התחיל בשיח על תופעת ההתחממות הגלובלית והשלכותיה על מגוון תחומים: אנרגיה, צריכה ופסולת, שטחים פתוחים, מגוון מינים, מים, אקלים ועוד.
 
נציגי ביה"ס הסבירו לאורחים איך בית הספר מתייחס למגוון התחומים ומקדם את הלמידה, את ההתנסות שלהם וההפצה למגוון של קהילות. בהמשך סיירו המבקרים במגוון מוקדים בביה"ס והאזינו להסביר התלמידים שהיו מעניינים, מקצועיים ומכבדים. בתחנת איסוף מי הגשם הכינו התלמידות הפתעה לאורחים כאשר הסבירו בספרדית שמים זה חיים! "אקואה אס פרה אל ויידה".
 
האורחים הודו מאוד על הפתיחות ושיתפו שזכו לראות התייחסות הוליסטית לחזון, הגברת המודעות לחיים ברי קיימא, חינוך לערכים, התנסות בתהליכי בחירה, התייחסות למגוון של נושאים המרכיבים את הקיימות. האורחים סיכמו את הביקור ואמרו "מה שחשוב זה מה עושים עם מה שיש ולא עם כמה שיש. התלמידים שהתרגשו מאוד סיפרו שנהנו ושהצליחו להסביר לאורחים כמה חשובה העשייה של כל אחד ואחד בעולם למען כדור הארץ והדורות הבאים.
<< 10...12
חזרה למעלה