ביקור משלחת מקנייה מאי תשע"ד

מקניה לאפק, בי"ס ניסויי לקיימות ביום רביעי, 14.5.14 התארחה באפק, בי"ס ניסויי לקיימות משלחת של אנשי חינוך מקניה.
 
המשלחת הגיעה לישראל להכשרה בנושא חינוך לקיימות . כחלק מההכשרה הייתה המשלחת בביה"ס במשך יומיים שבהם למדה, ראתה, חוותה תהליכי הוראה למידה בתחומי אמנות וסביבה, חברה וסביבה ומדע וסביבה. בתחומי האמנות הנחתה את המשלחת המורה יהודית יטאח שסקרה בפניהם את ההיסטוריה של האמנות הסביבתית מקורות ההשראה והדגימה באמצעות מיצגים ועבודות של תלמידים. בתחומי המדע והטכנולוגיה הנחתה את המשלחת המורה גולדי לב שהציגה את הסילבוס של מדע וטכנולוגיה ואת הקשרים והאפשרויות לפעילות בתחומי הקיימות.
 
גולדי הדגימה באמצעות סיור בחצר הקיימות שם פגשו חברי המשלחת בתלמידים שהסבירו, הראו, מדו וסיפרו על חוויות הלמידה שלהם. בכל התחומים הודגשו הקשרים בין הנושאים לבין תהליכי חשיבה ולמידה משמעותית. התלמידים הציעו וביקשו מחברי המשלחת ליישם ולשלב רעיונות שראו באפק בהתאמה לסביבה שבה הם חיים.
 
התלמידים הזמינו את המשלחת לבקר במעבדה ולצפות באפשרויות של שילוב טכנולוגיה מתקדמת בתהליכי למידה הוראה. הפתענו את המשלחת בשיר וריקוד "אקונה מטטה" ההתרגשות הייתה גדולה והם הרגישו געגועים למשפחתם בקניה, הם פרגנו והודו לכולם בשיר ובריקוד. חברי המשלחת התרגשו מאוד ואמרו שהיו אלה יומיים נפלאים, מעניינים ומרתקים והם אכן יפעלו ליישום רעיונות בבתי הספר שלהם.
 
האורחים הודו מאוד על האירוח בדרכם המיוחדת הם שרו ורקדו והעניקו מתנות לבית הספר.
1...9 >>
חזרה למעלה