בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

המזכירות הפדגוגית בביקור בשוק תוצרים

המזכירות הפדגוגית בביקור ב"שוק תוצרים" ב"אפק" בימים החמים ומלאי התכונה והעשייה לקראת סיום שנת הלימודים, התקיים לו אירוע חגיגי ורב משתתפים, "שוק תוצרים" של מרכזי ההפצה מטעם גף ניסויים ויזמות של משרד החינוך. האירוע התקיים ב יום שני 17.6.13 ב"אפק" בית ספר ניסויי לקיימות בחינוך ומרכז הפצה בראש העין.
 
מרכזי ההפצה הפועלים מטעם גף לחינוך ויזמות במשרד החינוך, נושאים את דגל השינוי, החדשנות והיוזמה במערכת החינוך. כיום פועלים בארץ כ-32 מרכזי הפצה, המהווים את ספינת הדגל לתעוזה, יצירתיות וחדשנות בתחום החינוך. 25 מרכזי הפצה מכל הארץ התקבצו ביום זה במרכז ההפצה "אפק" והציגו את תוצרי ההפצה בפני אנשי המזכירות הפדגוגית של משרד החינוך ובראשם, הפרופ' עפרה מייזלס- המדענית הראשית של משרד החינוך. מפמ"רים מתחומי דעת שונים, כותבי תכניות לימודים ויועצים פדגוגיים הסתובבו בין מרכזי ההפצה השונים והאזינו לתורתם וייחודם, ולתמורות המתחוללות בהם בתחום החינוך.
 
שוק התוצרים החל בסיור מודרך בבית הספר המארח. הגב' דפנה רודיק, מנהלת בית הספר סיירה עם נציגי המזכירות הפדגוגית והציגה בפניהם את תפיסת העולם של הקיימות כפי שהיא באה לידי ביטוי ומימוש בחצר הקיימות של בית הספר. המבקרים האזינו לתזמורת החליליות של בית הספר, שנגנה בכיתה האקולוגית החדשה שהוקמה בחצר. בהמשך התקיים דיון והסבר מה תפקידם של מרכזי ההפצה ולאחר ארוחת צהריים קצרה, הוזמנו אנשי המזכירות הפדגוגית לבקר בתצוגות של מרכזי ההפצה.
 
המיצגים הנפלאים של מרכזי ההפצה עוררו התפעלות והשתהות לנוכח היצירתיות הרבה, החשיבה שעמדה בבסיס דרכי ההצגה וההצגה של הדברים בפני המבקרים. התקיים קשר בלתי אמצעי חשוב ומיוחד בין אנשי השטח, מורים ומנהלים לבין אנשי המשרד האמונים על כתיבת התכניות ויישומן. בהמשך התכנסו אנשי המזכירות הפדגוגית עם מנהלי מרכזי ההפצה ונציגי גף ניסוי לפאנל חגיגי שעורר שאלות ורעיונות לקידומם של מרכזי ההפצה. מייסדת הגף, הגב' גנית וינשטיין ברכה על הקשר הראשוני והחשוב בין מרכזי ההפצה למזכירות הפדגוגית של מערכת החינוך בישראל, בתקווה שהאחרונה תסייע בידי מרכזי ההפצה להפיץ את הידע והרעיונות שפתחו במשך שנים.
 
מנהל אגף החינוך בעירייה, מר אבי קמינסקי הביע את הערכתו על העבודה הפדגוגית המקצועית של מרכזי ההפצה וטען כי הקשר שנוצר במפגש צריך לפרוץ לתוך מערכות שונות.
1...9 >>
חזרה למעלה