מופע כשרונות צעירים

ביום שישי, 20.3.09, התקיים ב"אפק", בית-ספר אקולוגי ניסויי, מופע כישרונות מרהיב של תלמידי בית-הספר. המופע התקיים באולם הספורט והיווה נדבך נוסף בחינוך לקיימות.
 
קבוצת נאמני מיחזור, בה משתתפים תלמידי כיתות א'-ו', והמורות מלכה ואורנה הגו את רעיון מופע "כישרונות מחזור", במטרה לעודד את איסוף פריטי הפיקדון. בעקבות המבצע, החל איסוף קדחתני של פריטי פיקדון וההתלהבות וההתרגשות בכיתות הייתה רבה. עלות כרטיס כניסה כיתתי למופע הייתה 300 פרטי פיקדון.
 
הכיתות שהצליחו לאסוף את פרטי הפיקדון הדרושים קבלו את כרטיס הכניסה והתפנו למלאכת הכנת המופע. התלמידים והמחנכות לקחו אחריות ועשו את המיטב בבחירת המופעים.
 
כיתות שחסרו להם פרטי פיקדון ערכו הסכמי עודפים עם כיתות אחרות והכל כדי לקחת חלק במופע. וביום המופע עוצב אולם הספורט של ביה"ס באמצעות גזרי עיתונים ובקבוקים צבעוניים המיועדים למחזור. מנחי המופע, נציגי נאמני המחזור הנחו את המופע בחינניות רבה ויצרו מתח וצפייה בקהל. המופעים שהוצגו היו רבים ומגוונים וברובם השתתפו כל תלמידי הכיתה, עדות לשיתוף פעולה ואחווה כיתתית, ובחלקם השתתפו נציגי כיתות.
 
המופעים שילבו מוסיקה ותנועה והיו מעוררי השראה. בין ההופעות השונות, בחרה כיתה ב'-1 לשאת תפילה לשלום השבויים רון ארד וגלעד שליט והושר השיר "אלוהים שלי" של עוזי חיטמן, בתקווה כי תפילתם של ילדים תשמע ושבויינו יחזרו הביתה במהרה ובשלום.
 
פרטי פיקדון רבים הגיעו מהרחובות וממצבורי אשפה אל שקיות המחזור של תאגיד אל"ה.
1...0