ביקור בפארק הקופים

חברי נוער שוחר בע"ח מאפק בפארק הקופים ביום ראשון, 4/6/17 יצאו חברי נוער שוחר בע"ח למרכז הצלה וחינוך- מקלט הקופים, בפארק הקופים.
 
התלמידים עברו מסע בעולם הקופים המשמש כנקודת מוצא להבנת עולם החי ובסיס להקניית ערכי שמירה על בעלי החיים והסביבה כאחד. התלמידים האזינו להסברים על פעילות ההצלה ושיקום הקופים. לדוגמה קופי למור שהגיעו מגן החיות התנכי כי נידו חבריהם מהלהקה התעללו ונידו אותה.
 
למקלט מגיעים גם קופים אשר הוחרמו מבעליהם הבלתי חוקיים, קופים שיצאו ממעבדות הניסוי. במקלט מתחיל תהליך שיקום, הקופים מקבלים אהבה, מרחב מחיה, ואת כל צורכי הקיום. התלמידים למדו להכין מתקני האכלה לקופים שיעוררו עניין וחשיבה אצל הקופים. לאחר מכן האכילו את הקופים ונדהמו לראות את השיטות שהקופים מצאו כדי לאתר את המזון.
 
בהמשך התלמידים שיחקו במתקני טיפוס וחבלים בדימוי למשחקי הקופים, ובסיום הפעילות נכנסו לתוך כלוב עם כ- 70 קופיפים אשר שהסתובבו באופן חופשי. הילדים מאוד התרגשו מהמפגש הקרוב והחווייתי עם הקופים ראינו כיצד הם נעים אוכלים ומתקשרים.
 
התלמידים הביאו ירקות ופירות שתרמו תלמידי בית הספר לכל הקופים בפארק. צוות הפארק התרגש ונדהם מהכמות הגדולה שהובאה, שבחו ועודדו את המתנה הנפלאה.
 
המדריכה אמרה לילדים "חשוב לי להגיד לכם שלכל אחד ואחד מכם יש משהו עמוק עמוק בתוך הנשמה קרן אור, שאתם מדהימים בנתינה שלכם, אתם יודעים שזה משהו שאתם יכולים להקרין לעולם לחברים למשפחה ולכל מי שרוצה, סוג של מתנה להעביר את זה הלאה.
 
תתנו את מה שיש בכם לא משנה למי אתם נותנים לעזור ולתת ולא רק לבע"ח נתינה זה נתינה בכל צבעי הקשת. כל הכבוד לכם על הנתינה.
1...0
חזרה למעלה