כנס הרכבי הנגינה תשס"ז

כנס הרכבים מוסיקאליים ב"אפק" ראש-העין אשר הוכרזה על-ידי ראש העיר כעיר מוסיקאלית וטבעה בכיכרותיה סמלים מעולם המוסיקה, זכתה ביום שני לקיים כנס של הרכבים מוסיקאליים של בתי-הספר באזור מרכז.
 
הכנס התקיים ביום שני, 12.2.07 ב"אפק", בבית-ספר אקולוגי ניסוי, בגבעת-הסלעים. בכנס השתתפו הרכבים מוסיקאליים מובילים מבתי-ספר ממלכתי וממלכתי דתי בראש-העין ואף בתי-ספר מגני תקווה והוד השרון.
 
כמו כן, השתתפו הרכבים מוסיקלים של קבוצות הלומדות בקונסבטוריון כגון: קבוצת נגני החצוצרה. את הטקס הנחתה הגב' אורנה חריטן, המפקחת על הוראת המוסיקה במשה"ח. הכנס התקיים בשני סבבים, כשבכל סבב נכחו בתי-ספר אחרים. מר אבי קמינסקי- יו"ר אגף החינוך בעירייה, הגב' אירית נתן- מנכל"ית העירייה, הגב' סיגל שניימן סגנית ראש העיר היו אורחי הכבוד בכנס ונשאו דברי שבח על היוזמה, הכשרון וההשקעה הרבה שמשקיעים בתי-הספר בתחום המוסיקלי.
 
התלמידים שהשתתפו באירוע הגיעו עם המורות למוסיקה ומנהלות בתי-הספר ולקחו חלק פעיל בכנס. התלמידים גילו עניין, סבלנות וכבוד רב ליצירות שניגנו. כל הרכב מוסיקאלי הציג בפני הנוכחים שני קטעי נגינה בשני סבבים. הנגינה שהפגינו הילדים הייתה מקצועית ורצינית וזכתה להאזנה מלאה ומפרגנת של הקהל.
 
בין הכלים בהם נגנו המשתתפים היו חלילית, כינור, דרבוקות, פחי פלסטיק ומקלות. תזמורות החליליות של בית-ספר "אפק" ניגנה מחרוזת משירי ארץ ישראל שכללה את השירים אומרים ישנה ארץ, ארץ הצבר, ארץ ארץ ארץ, ועוד. כמו כן הופיעו תלמידי כיתה ו'2 שתופפו על פחי פלסטיק לצלילי להקת סופרידור.
 
האירוח בבית-הספר היה נפלא ומרומם ואפשר מפגש כן וחיובי בין תלמידים מבתי-ספר שונים ביישוב, ממלכתיים וממלכתיים-דתיים.
1...7
חזרה למעלה