בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

טיול מוסיקלי בשביל הפריחה תשע"ט

ביום שישי ה-1.2.19 החל מהשעה 12:30 התקיים הטיול המוסיקלי המסורתי ביער הקהילתי ראש העין.
יער זה המשתרע על פני 1,050 דונם מהווה ריאה ירוקה ושטח פתוח המשמש כמוקד משיכה לתושבי העיר ולאורך השנה מקיימות בו מגוון פעילויות . הפעילות ביער מתבצעת על פי העקרונות של "יער קהילתי" שעיקרם שיתוף הקהילה ומוסדותיה בחיי היער.
האירוע המוסיקלי מתקיים מדי שנה בסמוך לט"ו בשבט. כבכל שנה לקחו חלק בפעילויות השונות לאורך השביל קק"ל, הצופים, תלמידי בתי ספר שונים בעיר וכמובן תלמידי בית ספר "אפק" אשר הפעילו קשת רחבה של תחנות.
שמש חורפית נפלאה ומרבדי כלניות, רקפות ושאר פרחי חורף קדמו את פני הבאים.
לאורך השבילים ניתן היה לפגוש מגוון של תחנות בהן הדריכו תלמידי "אפק": תחנה מטראולוגית בה הוצגו נתונים אודות הגשמים באזור ראש העין, תחנה אשר הציגה דגמים ופתרונות להתייעלות אנרגטית, בתחנה אחרת הוסבר על חשיבות היער ושמירת ערכי הטבע בו, בה הוזמנו המבקרים לחתום על אמנת היער ועוד.
תלמידי "אפק" הפעילו גם תחנות הנושאות אופי משחקי כדוגמת תחנת משחק הקיימות ותחנת בינגו הכחדת המינים. היו גם תחנות בהן נעשתה הפעלה יצירתית כמו: תחנת יצירת צמידים משקיות ניילון בשימוש חוזר, הכנת מתקני האכלה לציפורים, יצירת שרשראות "פקקולים" ועוד.
בשבועות הקודמים לאירוע התכוננו נמרצות התלמידים לקראת הדרכה בתחנות בסיועה של המורה למדעים גולדי לב. ההשקעה הניבה פירות וביום האירוע הם אכן היו מעניינים, חדורי מוטיבציה, בעלי ידע ומגויסים למשימה.
כתבי השטח של בית הספר בהנחיית המורה טובה גרוס סקרו את האירוע וראיינו את המבקרים. נאמני הצילום של בית הספר בהדרכת המורה רמה בן טובים צלמו ותיעדו את האירוע במיומנות רבה. בנוסף, תלמידי תזמורת החליליות בניצוחה של המורה למוסיקה, דבורה הירש, הפליאו בנעימות של שירי טבע ושירי אהבת הארץ אשר צליליהן נשאו אל בין אמירי העצים והשרו אווירה קסומה.
היה זה יום נפלא של למידה ומפגש בלתי אמצעי עם הטבע שמצוי במלוא הדרו בעיצומו של החורף.
1...9 >>
חזרה למעלה