מבקרים במוזיאון הטבע בתל אביב

סיור חברת נוער שוחר בעלי חיים במוזיאון הטבע בתל אביב
ביום שני בתאריך ה7 באוקטובר 2019, חברי קבות נוער שוחר בעלי חיים, תלמידים מכיתות ד' עד ו' השתתפו בסיור במוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט , המרכז הלאומי לחקר המגוון הביולוגי .
במוזיאון נמצאים מעל לחמישה מיליון פריטים מפרה היסטורים ועד פריטים בני זמננו., המתעדים את עולם החי ואת התפתחות המין האנושי לאורך אלפי שנים. התלמידים נחשפו והתרשמו ממגוון מרהיב של צורות הגוף הממלכת החי. התאמתם של בעלי חיים לסביב החיים שלהם ולצורכי מחייה כגון: תנועה, הגנה, מציאת מזון ואכילה.
למדו על הקשר בין צורה, מבנה ותפקוד, אילו התאמות התפתחו בכל מין ומין וכיצד הן משפרות את סיכוייו לשרוד.
במקום ישנם מדענים החוקרים את המגוון הביולוגי ואת הקשר שלו לאדם בתחומי החקלאות , הבריאות וההגנה על הסביבה המשמשים כלי מפתח בהבנה שלנו את הטבע ובקידום ופיתוח תועלות שונות לאדם.
התלמידים הבינו את קשרי הגומלין בין עץ השיטה למגוון המינים סביבו. הבינו את המושגים כגון: פוטוסינתזה, מארג המזון, מחזור החומרים בטבע ושרשרת מזון .
נחשפו למחלקת תברואה של הטבע , אוכלי פגרים הניזונים מבעלי חיים מתים ובכך מסייעים בסילוקם ובדרך זו מונעים התפשטות מחלות.
תחילה המדריך הציג את עצמו כתושב רש העין ותלמיד בית הספר "אפק", שיתף את כולם שהיה יו"ר נוער שוחר וסיפר על התיש "גדי". הוא התרגש ושמח מאוד לפגוש את קבוצת נוער שוחר מאפק. בסיום הסיור המדריך הופתע לגלות את הידע הרב בנושא מגוון המינים
1...9 >>
חזרה למעלה