תלמידי אלזהראא מבקרים ב"אפק"

מפגש עם בית ספר "אלזהרא"
ביום שלישי, 28.1.20, ארחו תלמידי כתות ה' את תלמידי בית ספר "אלזהרא" מכפר קאסם. היה זה המפגש השלישי בסדרה של מפגשים בארגונם של ה"רשת הירוקה" ומכון "גתה". הנושא המרכזי של המפגש היה אנרגיה מתחדשת. התלמידים האזינו להרצאה מרתקת בנושא תהליך הפקת החשמל באופן כללי, תוך התמקדות באנרגיה מתחדשת ומקורותיה. בתום ההרצאה העלו התלמידים הצעות רבות ומגוונות לשמירה על תרבות צריכת חשמל נבונה ונכונה.
על מנת להמחיש את תהליך הפקת האנרגיה, התנסו התלמידים בהפקת חשמל באמצעות דיווש על אופניים. כאשר הם דיוושו נדלק מיצג של תאורה וכשקצב הדיווש גבר, הם הצליחו לייצר אנרגיה אשר גרמה להפעלתו של מיקסר שהכין להם שייק פירות. התלמידים דיווחו כי בזמן הפעלת המיקסר מלאכת הדיווש הייתה קשה במיוחד. ..
תלמידי "אפק" הזמינו את האורחים לסיור בחצר הקיימות והציגו בפניהם את התחנה המטאורולוגית, את המלמ"ג- מערכת לאיסוף מי גשם, את הבריכה האקולוגית ואת סביבת בעלי החיים. בנוסף, הם שיחקו עימם במשחקים שמעודדים עשייה מקיימת. בהמשך, הצטרפו למפגש תלמידות מחטיבת הביניים "היובל" שפעילות במאבק למניעת הקמת תחנת הכח בראש העין. הן שיתפו את התלמידים בסיבות שהניעו אותן להצטרף למאבק, ולהשקיע מזמנן ומרצן.
בחלק הרביעי של היום כתבו כל התלמידים מכתב לנשיא מדינת ישראל, מר ראובן ריבלין, וביקשו את עזרתו בביטול ההחלטה להקים את תחנת הכח באמצעות גז בצומת "קסם". בהתבסס על הלמידה וההתנסות שחוו לאורך היום, השתמשו התלמידים בעת כתיבתם במגוון טיעונים ובעיקר הציעו להשתמש באנרגיה מתחדשת. לקראת סיום, כיבדו המארחים את האורחים בעוגות ופירות העונה, ונפרדו לשלום. במהלך היום כבדו את המפגש בנוכחותן נציגת מכון גתה, מנהלת אגף החינוך ומנהלת מחלקת בתי הספר. למפגשים המשותפים ערכים רבים לימודיים, חברתיים, ואזרחיים. מי ייתן וירבו מפגשים כגון זה במערכת החינוך, לפיתוח אזרחי עתיד אקטיביסטים ומעורבים.
1...9 >>
חזרה למעלה