בית ספר אפק ראש העין

פתיחת תפריט ניידים

טיול מוסיקלי בשביל הפריחה תש"פ

טיול מוסיקלי ביער קהילתי ראש העין
ביום שישי ה-14.2.20 החל מהשעה 12:00 התקיים הטיול המוסיקלי המסורתי ביער הקהילתי ראש העין. הפעילות התקיימה בעיצומה של עונה ברוכה בגשמים והיער היה במלוא הדרו. צבוע בעשרות גוונים של ירוק ומשובץ בפרחי חורף נפלאים כמו רקפות , כלניות ועוד...
יער ראש העין המשתרע על פני 1,050 דונם, מהווה ריאה ירוקה ושטח פתוח המשמש כמוקד משיכה לתושבי העיר ולאורך השנה מקיימות בו מגוון פעילויות . הפעילות ביער מתבצעת על פי העקרונות של "יער קהילתי" שעיקרם שיתוף הקהילה ומוסדותיה בחיי היער.
האירוע המוסיקלי מתקיים מדי שנה בסמוך לט"ו בשבט. כבכל שנה לקחו חלק בפעילויות השונות לאורך השביל קק"ל, קונסרבטוריון, כמובן תלמידי "אפק", בי"ס ניסויי לקיימות אשר הפעילו קשת רחבה של תחנות: תחנה בנושא שינויי אקלים שבה הוצגו נתונים אודות הגשמים באזור ראש העין בעשור האחרון, תחנה שבה הסבירו התלמידים אודות חשיבות המאבק נגד הקמת תחנת הכח בצומת "קאסם", בתחנה אחרת הוסבר על חשיבות היער ושמירת ערכי הטבע בו, והמבקרים הוזמנו לחתום על אמנת היער ועוד.
תלמידי "אפק" הפעילו גם תחנות הנושאות אופי משחקי כדוגמת תחנת משחק הקיימות ותחנת בינגו הכחדת המינים. היו גם תחנות בהן נעשתה הפעלה יצירתית כמו: תחנת יצירת צמידים משקיות ניילון בשימוש חוזר, הכנת מתקני האכלה לציפורים מאיצטרובלי עץ האורן, יצירת שרשראות "פקקולים" ועוד.
המבקרים התרשמו מהידע שהפגינו התלמידים ובעיקר מהיכולת להביע את עצמם באופן רהוט וברור.
תלמידים רבים רצו לקחת חלק באירוע, הם התנדבו ובחרו את התחנות ע"פ מידת העניין שלהם בנושא. הם השקיעו זמן בלמידה, ותכנון העזרים להדרכתם בהנחיית המורה גולדי לב.
כתבי השטח של בית הספר בהנחיית המורה טובה גרוס סקרו את האירוע וראיינו את המבקרים. נאמני הצילום של בית הספר בהדרכת המורה רמה בן טובים צלמו ותיעדו את האירוע במיומנות רבה. בנוסף, תלמידי תזמורת החליליות בניצוחה של המורה למוסיקה, דבורה הירש, הפליאו בנעימות של שירי טבע ושירי אהבת הארץ אשר צליליהן נשאו אל בין אמירי העצים והשרו אווירה קסומה.
היה זה יום נפלא של למידה ומפגש בלתי אמצעי עם הטבע הנפלא שקיים בעירנו.
1...9 >>
חזרה למעלה